ASYA APARTMANI YÖNETİCİLİĞİ

Apartlife Tesis Yönetim Hiz. Ltd. Şti. tarafından yönetim hizmeti verilmektedir.

Site sakinlerine özel mobil uygulamamız ile tüm işlemler cebinizde!

Apsiyon Mobil'iHemen Yükle!
Bakan Çavuşoğlu: İsrail ile ticaret hacmini artırmaya kararlıyız
Çarşamba 12:02, 25 Mayıs 2022
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Yair Lapid'le düzenlediği ortak basın toplantısında İsrail ile ticaret hacmini artırmaya kararlı olduklarını bildirdi
TBB, TRLIBOR'dan TLREF'e geçiş takvimini açıkladı
Çarşamba 11:27, 25 Mayıs 2022
Türkiye Bankalar Birliği TRLIBOR endeksli işlemlerin 1 Temmuz'da TLREF'e geçeceğini duyurdu
Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol'dan dalgalanma uyarısı
Çarşamba 11:13, 25 Mayıs 2022
Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol Davos’ta Bloomberg HT’ye konuştu. Dünyanın birinci enerji krizini yaşadığının altını çizen Birol fiyatlardaki dalgalanmaların devam edebileceğini söyledi.

Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, şartları neler? Milli Uzay Programı uzaya.gov.tr başvuru ekranı!
Çarşamba 12:00, 25 Mayıs 2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını duyurdu. Bu açıklama sonrasında uzay başvurusuyla ilgili detaylar gündem oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Uzaya gitmek için 31 bin vatandaşımız başvuru yaptı" dedi. Peki, uzay başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte Milli Uzay Programı uzaya.gov.tr başvuru ekranı detayları…
Son dakika... Mehmet Büyükekşi TFF Başkanlığı için kolları sıvadı
Çarşamba 11:59, 25 Mayıs 2022
Gaziantep Futbol Kulübü'nün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'na aday olmayı düşündüğünü açıkladı.
Son dakika... 15 yıl sonra ilk resmi ziyaret: Bakan Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşıyla bir araya geldi
Çarşamba 11:58, 25 Mayıs 2022
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün Filistin'e gerçekleştirdiği ziyaret sonrası bugün de İsrail'e gitti. Bakan Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Genel Uygulamalar Hakkında Bilgilendirme
11 Şubat 2021, Perşembe
ASYA APARTMANI Yönetimi
Tümünü göster...
Merhaba,
Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sunduğumuz yönetim hizmetinde tüm kat malikleri ve kiracıların eşit şekilde ve hakları savunularak, mağdur olmalarını engellemek için azami özen gösterilerek hizmet verilmektedir. 

Bilinmesi gereken hususlar;
Aidatlar
Her ayın 1. günü her daireye Aidatlar ve var ise güvenlik, otopark, ek düzenli ödemeler ilgili kategorilerle borç olarak kaydedilir. Bu ödemelerin son ödeme tarihi ilgili ayın 27. günüdür. Ödeme yapılmaması halinde bir sonraki ayın 1. gününden itibaren borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
Ortak Faturalar
Isınma, Sıcak su, Ortak kullanılıp paylaştırma yapılan faturalar tarafımıza bildirilmesinden sonra ilgili dairelere yapılan paylaştırma doğrultusunda borç kaydedilir. 10 gün sonrası son ödeme tarihidir. Borçlandırmayı takip eden 30. gün ödeme hala yapılmamış ise borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
Demirbaş Harcamaları
Demirbaş harcamaları sadece kat maliklerine arsa payı oranında paylaştırılır. Kiracılar bu tutardan sorumlu değildir. Ancak kiracı ödeme yapması halinde Kat malikine aylık ödediği kirasını demirbaş ödeme tutarı kadar eksik yatırabilir. Tarafımızca sağlanan demirbaş makbuzunu ev sahibine ibraz edebilir. 
Demirbaş harcamaları yapılan iş anlaşmasına bağlı olarak son ödeme tarihinde ilgili firmaya ödeme yapılabilmesi için son ödeme günü size sunulan evrakta yer alan tarihte hala ödenmemiş ise borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
İcra-Yasal Takip Süreci
Son ödeme tarihini 30 gün aşan (Borçlandırma tarihinden 60 gün sonra) gecikme durumunda ilgili kiracı ve kat maliki için icra takip işlemi ilgili yetki verilen avukatlık ofisi tarafından başlatılır. İcra takibine alınan borç bakiyesinin tahsilatı avukatlık ofisi üzerinden yapılır. İcradaki kişinin icra işlemi sonrasındaki bina yönetim hesabına yapacağı ödemeler mevcut dönem ve gelecek dönem aidatlarından mahsup edilir. 

SMS ve E-Posta Bildirim;
SMS
SMS bildirimleri her ayın 1, 15 ve ihtiyaç halinde 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. SMS bildiriminde karakter sınırı olması nedeniyle yalnızca kişinin kendi bakiyesi ve sorumlu olduğu dairelerin toplam bakiyesi bildirilir. 
E-Posta
E-Posta bildirimleri sistem üzerinden her ayın 1, 15 ve ihtiyaç halinde 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. E-posta bildirimlerin kat malikleri sahip oldukları borç bakiyesi, kiracı aidat ödeme durumu, yapılacak ödemelerin (Aidat, Demirbaş, Enerji, Isınma, Sıcak su, Otopark, vb.) detaylarını ve toplam bakiyesini görebilmektedir. Ödeme linki üzerinden kredi kartıyla 3D güvenlik sistemiyle anında ödeme yapabilir. 
E-Posta bildirimlerinde daire sakini tarafından tercih edilen dil seçeneğinde bildirim yapılır. 

Ödemelerin İşletme Defterine İşlenmesi;
Havale-EFT-Şubeden Yapılan Ödemeler tarafımıza ilgili bankaların aylık, haftalık ve günlük yaptığı bildirimler doğrultusunda ortalama 5 iş günü içerisinde sisteme entegre edilerek otomatik işlenmekte oluşan makbuzlar sistem üzerinde kayıtlı ise e-posta ile otomatik paylaşılmaktadır. Aylık yaklaşık 180.000 ile 200.000 lira arasında yapılan ödemelerin işlenmesi sırasında sistemin ödemeyi otomatik işlemesi için Ödeme yapılırken açıklama alanına Daire Numaranızı, Adınızı, Soyadınızı mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.
Banka entegrasyonu olan projelerimizde günlük otomatik işlenen hesapları raporlar alanından yada size özel hesap özetim alanından günlük kontrol edebilirsiniz. 

Çözüm Ortağımız Apsiyon mobil app yada web sayfası üzerinden sunulan ödeme imkanlarında kredi kartıyla peşin veya 12 ay vadeli ödeme imkanı bulunmaktadır. Ancak Kredi kartıyla yapılan ödemede alınan komisyon tarafımızca alınmamakta olup İYZİCO firmasının BDDK belirlediği oranlarda almış olduğu hizmet bedelidir. Kurum tarafınızca yapılan peşin/12 aya kadar vadeli ödemeyi takip eden ilk iş gününde 12 saat içerisinde hesabımıza aktardığı için ödemeyi yapan kişiden komisyon/Vade Farkı almaktadır.
Talepleriniz ve Şikayetleriniz
Taleplerinizi her zaman 08508404321 numaralı whatsapp hattımızdan, web adresimizdeki form üzerinden ilgili birimlerimize ulaştırabilirsiniz. 
Bina ortak alanda yapılan tadilat, tamirat, ses, gürültü ve görüntü kirlilikleri konularında ilgili daireler sizden gelen bildirimlere istinaden uyarılmaktadır. Israr durumunda tarafınızca ilgili zabıta birimine şikayet yapılmalıdır. Konu hakkında 3000TL tutarlarına kadar ulaşan cezai işlemler gürültü ve görüntü bozan sakin tarafından ödenmek durumunda kalabilmektedir. 

Bize ulaşan bildirimlere cevap sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. 

Saygılarımızla 


Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. 
Caddebostan Mah. Kantarcı Rıza Sok. No:9 D:1 34728 Kadıköy İstanbul
0850 840 43 21
apart@apartlife.com.tr
www.apartlife.com.tr

Güneşli
Güneşli
İstanbul
25 Mayıs 2022 Çarşamba
25,2°C
Hissedilen 29,0°C
Nem %43
26 `Mayıs`
`Perşembe`
Çoğunlukla güneşli
Çoğunlukla güneşli
27 `Mayıs`
`Cuma`
Çok bulutlu
Çok bulutlu
28 `Mayıs`
`Cumartesi`
Çoğunlukla güneşli
Çoğunlukla güneşli
­­­28,7°C

16,2°C
­­­27,2°C

15,6°C
­­­30,5°C

16,0°C